COSMIC APOCALYPSE آخرالزمان کیهانی

Milky Way, Stars, Man, Silhouette, Universe, Looking

فیلسوف توبی اورد معتقد است که لحظه تاریخی فعلی ما ، اگر از آن جان سالم به در ببریم ، توسط آسیب پذیری ما در برابر نابودی تعریف می شود. – دوره ای او “Precipice” نامیده می شود که در آن بشریت در سایه عدم اطمینان واقعی وجود دارد. از نسلهای بی شماری از بشریت ، فقط در قرن گذشته – تقریباً یک عمر بشر ، ابزارهایی برای نابودی خود بدست آورده ایم. این آگاهی در فرهنگ ما نفوذ می کند و بسیاری این حس را دارند که پایان کار نزدیک است ، بشریت آینده ای ندارد و شاید لیاقت آن را ندارد. خبرهای خبری ، موسیقی ، فیلم و ادبیات ما این فضای مبهم آخرالزمان قریب الوقوع را منعکس می کند. تغییرات اقلیمی فراری ، انقراض جمعی ، جنگ هسته ای ، هوش مصنوعی بدون ردیف. و با این وجود در حالی که خطرات ادامه حیات ما واقعی است و در بعضی موارد در حال افزایش است ، واقعیت این است که این خطرات دور از دسترس نیستند ، و حتی اکنون بقای طولانی مدت بشریت و فرزندان ما یک امکان واقعی باقی مانده است. عظمت پتانسیل ما را می توان از طریق دو لنز مشاهده کرد. پتانسیل فیزیکی ما برای کشف یک جهان گسترده و مرموز ، و پتانسیل ذهنی ما برای کاوش در یک بعد آگاهی به همان اندازه وسیع و غیرقابل تحمل. امروز ما هر دو این لنزها را بررسی خواهیم کرد. فیزیکی و ذهنی ، به منظور روشن کردن اهمیت کیهانی شگفت آور لحظه تاریخی منحصر به فرد ما.

آیا واقعاً می توانیم سیارات دیگر را مستقر کنیم؟ آیا هرگز می توانیم خلیج های وسیع بین ستاره ها را مرور کنیم؟ آیا فرزندان ما می توانند واقعاً ساکن زمانهای عمیق شوند؟ ما این احتمال را در نظر خواهیم گرفت که با پتانسیل دست نخورده خود و آنچه که سرانجام ما و فرزندانمان می توانیم در مرحله کیهان بنویسیم ، از پرتگاه زنده بمانیم. در حال حاضر ، با بیرون بردن بشریت از معادله ، دانشمندان پیش بینی می کنند زمین برای 500 میلیون تا یک میلیارد سال دیگر قابل سکونت است. در این زمان ، در میان سایر تغییرات ، نیروی جاذبه ماه به تدریج طول یک روز زمین را کشیده و رانش قاره سطح کره زمین را تغییر شکل می دهد. وقوع فاجعه های بزرگ طبیعی به احتمال زیاد مانند فوران فوق العاده آتشفشان ها و برخورد زمین و سیارک ها جمع می شود. این وقایع گرچه ویرانگر هستند ، اما در واقع بسیار بعید است که بتوانند به طور دائمی به زیست پذیری زمین برای زندگی پیچیده پایان دهند. تنها پس از صدها میلیون سال است که حیات زمین با خطر وجودی خاصی از ریشه های طبیعی روبرو می شود. این تهدید سرانجام از طرف ستاره ما خورشید رخ خواهد داد.

خورشید 4.6 میلیارد سال دارد که در نیمه عمر خود قرار دارد. خورشید در طول زندگی خود به طور پیوسته درخشان تر شده و با افزایش سن به این کار ادامه می دهد. سرانجام این اثر روشن کننده شروع به ایجاد چالش های جدی برای هر حیات موجود روی زمین خواهد کرد. بدون بررسی ، درخشش روزافزون خورشید اقیانوس های زمین را جوش می دهد و با آنها همه چشم اندازهای زندگی پیچیده نیز به سرعت تبخیر می شوند. فرزندان ما ممکن است بیش از حد قادر به جلوگیری از این فاجعه باشند. اگر آنها بتوانند راهی برای جلوگیری از یک دهم تابش خورشید پیدا کنند ، شاید حتی آن را به انرژی قابل استفاده تبدیل کنند ، ممکن است بتوانیم قابلیت زیستن زمین را برای یک میلیارد سال یا بیشتر گسترش دهیم.

برای یک تمدن پیشرفته ، با داشتن منابع فراوان منظومه شمسی ، چنین حرکتی غیر ممکن است. و اگر موفقیت آمیز باشد ، به طور موثر تمام موجودات موجود روی زمین را نجات می دهد. مدتها قبل از این زمان ، فرزندان ما ممکن است مداخلات جاه طلبانه دیگری نیز انجام دهند – مانند پاکسازی جو از آلاینده های تمدن صنعتی ، مهندسی مجدد اکوسیستم های فروریخته و احیای گونه هایی که ما قبل از نابودی آنها را رانده ایم. یک تمدن آینده همچنین ممکن است مقدار قابل توجهی از کل انرژی داده شده توسط خورشید را جذب کند. جمع کننده های عظیم خورشیدی که در مدار اطراف ستاره ما قرار گرفته اند ، می توانند انرژی خود را در هر کجا که نیاز داشته باشیم ذخیره و توزیع کنند. مداخلات توسط فرزندان ما ممکن است قابل ملاحظه بودن زمین را برای زندگی طولانی کند و با این حال در نهایت ادامه حیات ما نیاز به حرکت از این سیاره و در واقع در هرجای دیگر که ممکن است در منظومه شمسی مستقر شده باشیم. یک بار دیگر تهدید از طرف خورشید صورت خواهد گرفت. 

بین چهار تا شش میلیارد سال دیگر ، ستاره ما وارد مراحل نهایی زندگی خود می شود ، در این مرحله در اندازه ای که در نهایت با بالون خارج از مدار فعلی زمین بالون می شود ، رشد می کند و در نهایت انرژی باقی مانده خود را خسته می کند و می میرد. مدتها قبل از این زمان بهترین امید ما در نزدیکترین سیستم ستاره ای ما ، آلفا قنطورس خواهد بود. آلفا قنطورس که تقریباً چهار سال نوری از زمین فاصله دارد ، یک سیستم ستاره ای سه گانه است که سه ستاره در حال چرخش است و نزدیکترین آن پروکسیما قنطورس است. اکنون شواهدی وجود دارد که مدار این ستاره را سیاره ای سنگی تقریباً به اندازه زمین در منطقه قابل سکونت آن قرار داده است. این سیاره با نام “پروکسیما B” شناخته می شود. در این مرحله ، ممکن است برای ایجاد جایگاهی در این سیستم ، به شدت به چنین سیاره ای احتیاج نداشته باشیم. شاید تا آن زمان فرزندان ما زیستگاههایی را اشغال کنند که از نیاز به یک سیاره فراتر رود. و با این وجود وجود Proxima B یک ثروت است که ممکن است برای فرزندان ما ارزش زیادی داشته باشد. اما آیا می توانیم هرگز به این دنیای دور برسیم؟ احتمال سفر واقعی بین ستاره ای اغلب با تردید روبرو می شود. اما باید خاطرنشان کرد که بیشتر این شک و تردید به آنچه در کوتاه مدت نسبی ممکن است – قرن بعدی یا همین حدود – معطوف می شود. ما به سادگی هنوز فناوری انتقال خود بین ستاره ها را توسعه نداده ایم. با این وجود اگرچه ممکن است این کار بسیار دشوار و زمانبر باشد ، اما در واقع هیچ محدودیتی وجود ندارد که سفر بین ستاره ای را غیرممکن کند و اگر ما از این لحظه آسیب پذیر در تاریخ خود زنده بمانیم ، میلیونها سال فرصت خواهیم داشت تا چنین سفری را برنامه ریزی کنیم ، و در صورت لزوم – هزاران تلاش. اگر فرزندان ما به پروکسیما قنطورس برسند ، یک شهرک ساخته شده از منابع محلی در نهایت می تواند یک مرکز تمدن جدید پر رونق ایجاد کند. و همچنین می توانیم بقیه زندگی را همراه خود داشته باشیم ، بذرها و سلول های مورد نیاز برای تولد زیست کره های جدید را در جهان های جدید منتقل کنیم. ممکن است نسل های آینده از طریق و میل برای انجام این سفر میلیون ها سال پیش از مرگ خورشید ، تخلیه ما از منظومه شمسی را داشته باشند. ایجاد یک تمدن بین ستاره ای آسیب پذیری ما در برابر خطرات طبیعی را به طرز چشمگیری کاهش می دهد ، و با این وجود همانطور که خواهیم دید ، این فقط آغاز آنچه زندگی هوشمندانه آگاهانه در نهایت ممکن است در مرحله کیهان ایجاد کند ، است.

در محله ستاره ای محلی ما حدود 15 میلیون ستاره وجود دارد. اکنون می دانیم بیشتر اینها سیاره ها و قمرهایی در مدار دارند. این ستاره ها در فاصله تقریباً یکسان شش سال نوری از یکدیگر جدا شده اند. کمی بیشتر از فاصله ما تا آلفا قنطورس. این بدان معنی است که اگر ما با موفقیت به این منظومه ستاره ای همسایه برسیم ، کل کهکشان به طور م forثر برای ما باز می شود. صدها میلیارد ستاره و تریلیون ها جهان. محاسبه شده است که اگر ما فقط یک درصد از سرعت نور را طی کنیم و پس از ورود هزار سال برای ایجاد هر محل استقرار جدید طول بکشد ، می توانیم کل کهکشان راه شیری را فقط در 100 میلیون سال مستعمره کنیم ، مدتها قبل از اینکه زمین باشد غیرقابل سکونت ، و یک چشم بر هم زدن چشم در زمان جهان شناسی پیش بینی شده است. برای بیان این موضوع ، در نظر بگیرید که این کمتر از یک چهارم زمان خرچنگ نعل اسب فروتن است. یکی از قدیمی ترین گونه های جانوری موجود ، در کف اقیانوس های زمین زندگی کرده است. 100 میلیون سال دیگر خورشید همچنان میانسال خواهد بود ، زمین هنوز هم قابل سکونت است و خرچنگ نعل اسب هنوز هم مهاجرت های سالانه خود را مشاهده می کند. کهکشان ما کهکشان راه شیری زیستگاه گونه های مختلفی از ستاره ها است که برخی از آنها برای تریلیون ها سال می سوزند. هزاران بار بیشتر از خورشید. همچنین میلیون ها نسل آینده از این ستاره ها وجود خواهد داشت که به وفور انرژی پایان ناپذیری ارائه می دهند. اگر بتوانیم در میان چنین مقیاس های کیهانی از زمان موجودیت خود را تأمین کنیم ، تمدن قرن بیست و یکم فعلی ما به طرز حیرت انگیزی نزدیک به ابتدای تاریخ و ابتدای دانش ظاهر می شود. یک دانه به سختی جوانه زده ، ریز و آسیب پذیر ، اما با این وجود توانایی کاشت یک جنگل بی حد و حصر زندگی را دارد

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *